Spedycja bez umów z przewoźnikiem – Muller International Spedition

Muller International Spedition to firma specjalizująca się w transporcie drogowym na terenie kraju oraz unii europejskiej. W chwili obecnej bardzo mocno rozwija swoją działalność na wschodzie, co w konsekwencji doprowadziło do podpisania wielu kontraktów z dużymi przedsiębiorstwami zorientowanymi na kompleksową obsługę w zakresie transportu swoich towarów. Firma wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firm przewozowych, przygotowała innowacyjną i atrakcyjną ofertę opartą na szczegółowych badaniach rynku. Co otrzymuje zatem przewoźnik chcący podjąć współpracę z Mullerem ? Przede wszystkim brak wiążących umów, które w dniu dzisiejszym budują największy dystans między firmą spedycyjną a przewoźnikiem, jest to jasny znak iż firma dba o interes swoich współpracowników.

O szczegółach pracy nad ofertą opowiedział nam dyrektor działu spedycji firmy Muller.

,,Blisko 3 miesiące trwały pracę nad analizą rynku transportowego, przeprowadziliśmy szereg spotkań z reprezentantami firm transportowych zarówno tych, które posiadają rozbudowany tabor i istnieją na rynku od lat, jak również z małymi firmami, które stawiają swoje pierwsze kroki w transporcie.

Zależało nam na ocenie bieżących warunków współpracy tych firm ze spedycjami w kraju. Wielokrotnie zwracano uwagę na restrykcyjne umowy wiążące spedycję z przewoźnikiem, tutaj finalnie postanowiliśmy całkowicie zrezygnować z umów, pokazując tym samym iż zależy nam na budowaniu zaufania oraz dobrych relacji opartych na wzajemnych korzyściach. Jasno określone cele oraz dialog z przewoźnikiem to filar obecnej oferty firmy Muller. Drugim aspektem, który poruszany był stosunkowo często to stawki, a konkretnie zakres cen jakie spedycja oferuje za wykonanie usługi, przewoźnicy zwrócili szczególną uwagę na to, iż mimo obietnic często stawki oscylowały w dolnej ustalonej granicy. W tym przypadku również postanowiliśmy zaproponować konkurencyjne warunki, oferujemy stałe stawki obowiązujące przez cały okres współpracy, naliczane są również za podjazdy do miejsc załadunku. Dlatego decydując się na współpracę, przewoźnik może łatwo przekalkulować rentowność danego zlecenia. Dodatkowo może liczyć na kompleksową pomoc dyspozytora, który jest przypisany bezpośrednio do obsługi Jego firmy. Istotną rzeczą, na którą chciałem też zwrócić uwagę jest fakt, iż nie prowadzimy stałej rekrutacji firm transportowych, liczba tych firm jest ściśle określona na podstawie aktualnych kontraktów, pozwoli to zapewnić ciągłość zleceń oraz pełną kontrolę nad przebiegiem współpracy.,,

Wiele firm w odpowiedzi wyraziło chęć współpracy oraz duże zainteresowanie proponowaną ofertą. Co istotne docenili to również właściciele firm produkcyjnych, jak sami stwierdzili, najważniejsza jest dla nich jakość współpracy ze spedycją, i gwarancja terminowych dostaw powierzonych ładunków.

Zarząd Muller International Spedition planuje spełniać te oczekiwania, właśnie poprzez budowanie trwałych, jasnych oraz rentownych relacji z przewoźnikiem. To z pewnością innowacyjne podejście do  branży transportowej, jak mówią sami przewoźnicy – oferta firmy Muller jest odpowiedzią na problemy, z którymi borykali się przy wyborze odpowiedniej firmy spedycyjnej. Teraz mają możliwość sprawdzenia współpracy zanim zdecydują się na tego typu rozwiązanie.

W celu zapoznania się ze szczegółami oferty odsyłamy na stronę firmy Muller International Spedition

www.ismuller.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *